logo
Jak rozpoznać dobrego producenta wędzarni?

Jak rozpoznać dobrego producenta wędzarni?

Coraz bardziej popularne w Polsce staje się wędzenie mięs, ryb czy serów. Wędzimy na działkach, przydomowych ogródkach a nawet w plenerze. Zapach wydobywający się podczas wędzenia czuć z daleka. Powoduje to zazdrość przypadkowych przechodniów.

 

Bo któż z nas nie chciałby delektować się domowymi wyrobami, przyrządzonymi bez konserwantów i chemicznych dodatków?

 

Jednak aby móc własnoręcznie przygotować tak pyszne wędzonki potrzebna jest wędzarnia!

 

Można zbudować ją samodzielnie, ale wymaga to czasu, narzędzi a także specjalistycznej wiedzy. Budując wędzarnię samodzielnie musimy liczyć się również z kosztami jakie poniesiemy na zakup materiałów.

 

Co więc możemy w takiej sytuacji zrobić?

 

Najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta wędzarni. Nie dość, że unikniemy błędów konstrukcyjnych, to zaoszczędzimy także pieniądze!

 

Jak rozpoznać dobrego producenta wędzarni?

 

Na rynku jest bardzo duży wybór wędzarni ogrodowych. Nie łatwo wybrać tę właściwą. Na jakość wędzarni wpływ ma wiele czynników, między innymi jest to materiał, z którego jest wykonana ale także technologia zastosowana do ich produkcji. Pomocne okazują się tu dane jakie przekazuje nam producent wędzarni. To właśnie na nich opieramy swój wybór przeglądając dostępne oferty na rynku. Ilość udostępnionych przez producenta danych oraz forma ich prezentacji ma decydujący wpływ podczas wyboru oferty przez klienta.

 

Dobry producent wędzarni powinien poinformować o:

- materiałach zastosowanych do budowy wędzarni

- wymiarach poszczególnych elementów, składających się na całość wędzarni

- działaniu wędzarni – pierwszym użyciu wędzarni, warunkach wędzenia, utrzymywaniu temperatury itp.

 

Wybierając wędzarnię zwróćmy uwagę:

- na doświadczenie jakie ma producent wędzarni ogrodowych

- czy na produkty, które sprzedaje jest udzielona gwarancja

- czy posiada własną stronę internetową

- na fakt, czy prowadzi bloga, w którym dzieli się istotną dla amatorów wędzenia wiedzą

- na opinie dotyczące sprzedawanych produktów

 

Dobry producent powinien umieć zadbać o klienta.

 

Dotyczy to nie tylko samego produktu ale także  całego procesu około sprzedażowego. Bardzo ważne jest dzielenie się posiadaną wiedzą, doradztwo. Niejednokrotnie klienci to osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wędzeniem. Potrzebują więc cennych wskazówek, które nie zniechęcą ich podczas pierwszej próby wędzarniczej.

 

Możemy uznać, że dobry producent produkuje wędzarnie pożądane przez klienta, a więc takie, które są trwałe, o modelowej konstrukcji. Są to wędzarnie, gdzie komora wędzarnicza nie jest zbyt mała, gdyż w przeciwnym razie wędzenie będzie niewygodne oraz nieekonomiczne. A przecież wędzenie na świeżym powietrzu ma być także chwilą relaksu. :)

 

Wędzarnia powinna mieć też deflektor, który rozprowadzi dym po komorze by wędzonki wędziły się równomiernie. Nieodzownym elementem jest termometr. Powinien być zamontowany na wysokości wędzonek, gdyż wtedy odczytamy rzeczywistą temperaturę w komorze. Istotne jest także zamykanie paleniska, by móc regulować spalanie opału. Jeżeli zależy nam na trwałej wędzarni zwróćmy uwagę, posiada elementy wzmacniające konstrukcję.

 

Jeśli producent zadbał by wędzarnia posiadała wszystkie te elementy, możemy śmiało dokonać u niego zakupu wędzarni bez obaw o jakość i trwałość zakupionego sprzętu.

 

Leave a Comment (s)