logo
Jakie drewno wybrać do budowy wędzarni?

Jakie drewno wybrać do budowy wędzarni?

Produkcja i wędzenie własnych wędlin jest w obecnym czasie bardzo popularna i oszczędna. Można zakupić gotowe wędzarnie drewniane ale oczywiście własnoręczne zrobienie jest bardziej satysfakcjonujące i z pewnością tańsze. Drewno to efektowny i łatwy w obróbce materiał. Świetnie komponuje się w aranżacjach zainspirowanych stylem naturalnym, rustykalnym i nowoczesnym. Drewniana wędzarnia efektownie skomponuje się z takimi elementami ogrodowymi, jak altana czy meble ogrodowe.

Jakie drewno do budowy wędzarni wybrać? - to pytanie nurtuje każdego, kto planuje zbudować wędzarnie drewnianą.

Istnieje wiele mitów i porad co do wyboru drewna, ale czy faktycznie są uzasadnione i prawdziwe. Postaramy sie w kilku słowach pomóc w wyborze drewna do budowy wędzarni.

Zarówno drewno liściaste i iglaste jest odpowiednie do budowy wędzarni. Nie jest prawdą, że wędzarnie zbudowane z drewna iglastego są nie odpowiednie i istnieje możliwość wydzielania toksycznych substancji podczas wędzenia. Każde drewno prawidłowo obrobione jest odpowiednie do ogrodowych wędzarni. Wędzarnia wewnątrz impregnuje sie dymem, który jest najlepsza barierą do zabezpieczania przed wydzielaniem ewentualnych toksycznych substancji z drewna iglastego.

Reasumując, czy to drewno liściaste czy iglaste to można go użyć do budowy wędzarni. Ważne, aby drewno było dobrej jakości, bez wypadających sęków i zasinień.

Leave a Comment (s)