logo
Wędzarnia mobilna czy wybudowana na stałe?

Wędzarnia mobilna czy wybudowana na stałe?

Wędzenie przydomowe wędlin staje się coraz popularniejsze w społeczeństwie. Istnieje wiele rodzajów wędzarni, drewniane, metalowe, murowane a nawet najprostsze z beczek. Przy wyborze wędzarni musimy brak pod uwagę kilka aspektów:

- funkcjonalność wędzarni

- koszt jej wykonania czy kupna

- co będziemy w nich wędzić i jak często

- wygląd, oprócz funkcji wędzenia dobrze aby wędzarnia ładnie wyglądała w ogrodzie

- mobilność, jeżeli wędzarnia nie ma stałego miejsca w ogrodzie lub podwórku to ważne aby była poręczna i łatwa do przenoszenia.

Decydując się na wędzarnie murowaną stałą trzeba mieć pod uwagą, że jej miejsce postawienia będzie ostatecznym i nie będzie możliwości jego zmiany. Są oczywiście takie wędzarnie okazałe, duże i pojemne ale co gdy wystrój ogrodu ulegnie zmianie i nie będzie w odpowiednim miejscu. Z pewnością wędzarnia drewniana na przykład jak nasz model EK10-2 lub EK 092 jest bardzo mobilna i ułatwia to przemieszczanie jej po ogrodzie. Również wędzarnie metalowe EK17 czy EK 15 są łatwe w przenoszeniu . W przypadku wędzarni metalowych trzeba mieć na uwadze, że blacha się mocno nagrzewa i jakiekolwiek jej przenoszenie możemy wykonywać dopiero po ostygnięciu po wędzeniu.

Biorąc pod uwagę wiele aspektów, wybierając wędzarnie do przydomowego użytku , najlepiej wybrać mobilną, która wygląda pięknie i do tego z łatwością można ją przenieść.

Leave a Comment (s)